KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14556105
nr 1455 6105
Bertil Widbrant
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Orrar. Signerad. Olja på duk, 49x59, yttermått inklusive ram: 65x76 cm
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 21 mars 2022
kl 19:46:33
100 kr
150 kr
Bertil Widbrant
Läs mer om Bertil Widbrant